Poradnia - Pomoc

Spis treści

 1. Zakładanie nowego konta
 2. Logowanie
 3. Zarządzanie kartami cyklów
 4. Karty ćwiczeniowe
 5. Nowa karta cyklu
 6. Wprowadzanie obserwacji do karty cyklu
 7. Podgląd karty cyklu
 8. Podgląd interpretacji cyklu
 9. Dzieci
 10. Udostępnianie cyklów
 11. Ustawienia konta
 12. Personalizacja
 13. Licencjonowanie
 14. Polecanie strony
 15. Kontakt z poradnią
 16. Wylogowanie

Zakładanie nowego konta

Aby założyć nowe konto wystarczy podać prawidłowy adres e-mail, na który zostanie wysłane hasło do pierwszego zalogowania oraz zgodzić się z zasadami użytkowania strony.

Uwagi:


Logowanie

Na podany przy rejestracji adres zostanie wysłane hasło, które należy wprowadzić przy pierwszym logowaniu się do serwisu CTLife.eu

Aby zaimportować karty cyklów z poprzedniej wersji serwisu ctlife.eu zaznacz tę opcję. Cykle pozostaną w serwisie poprzednim a ich kopie zostaną dodane do poradni.


Zarządzanie kartami cyklów

Karty zwykłe to karty z codziennymi obserwacjami.
Karty ćwiczeniowe to dowolne cykle, które chcemy zapisać i interpretować.
Aby wybrać nową kartę należy ją najpierw wybrać do edycji.


Karty ćwiczeniowe

Karty ćwiczeniowe stanowią zestaw kart od siebie niezależnych. Każda karta jest traktowana oddzielnie. Możesz tworzyć sobie zestawy do prowadzenia zajęć, dyskusji, cykle do forów, itp... Jeśli chcesz przesyłać dane do interpretacji specjalistom - mamy dla nich gotowe narzędzia. Skontaktuj tych specjalistów z nami a na pewno się z nimi dogadamy aby Ci najlepiej pomagali.


Nowa karta cyklu

Aby dodać nową kartę należy kliknąć "Dodaj kartę cyklu". Następnie kliknąć "Parametry cyklu"->"Edytuj".
Kliknij "Zmień datę rozpoczęcia zaznaczonego cyklu" jeśli ma być inna data rozpoczęcia cyklu.


Wprowadzanie obserwacji do karty cyklu

Do wprowadzania obserwacji mamy jedno okno zawierające podpowiedzi, co możemy zaobserwować. Należy wybrać tę obserwację, która w danej grupie informuje o największej płodności. Następnie kliknąć "Zapisz".


Podgląd karty cyklu

Aby zobaczyć wypełnioną kartę bez interpretacji należy kliknąć "Podgląd cyklu".


Podgląd interpretacji cyklu

Ta usługa jest płatna. Aby wyświetlać interpretację cyklu należy posiadać aktywną licencję  na tę usługę. Można ją zakupić lub otrzymać wprowadzając kod promocyjny. Zakupioną licencję w postaci kodu promocyjnego należy dodatkowo aktywować. Przez okres aktywności licencji działa usługa interpretacji cyklu. Po zakończeniu okresu obowiązywania licencji można wykupić interpretację na kolejny okres.

Aby zobaczyć automatyczną interpretację cyklu według wszystkich reguł ze wszystkich metod naturalnego planowania rodziny należy kliknąć "Interpretacja cyklu". Im bardziej intensywny kolor zielony tym większa płodność. Kolor czerwony oznacza niepłodność wg reguły, która ją określa.

UWAGA! Niepłodność poowulacyjna zaczyna się WIECZOREM wskazanego przez regułę dnia cyklu (niektórzy twierdzą, że wieczór zaczyna się po g. 22:00 :-)


Dzieci

Można wprowadzić swoje dzieci aby oznaczać cykle, które są po narodzinach kolejnych dzieci.


Udostępnianie cyklów - na forum lub na blogu

Cykle nie są udostępniane nikomu poza właścicielem poradni u którego są prowadzone (lub doradcą z jego poradni). Te osoby mogą zobaczyć cykle swoich podopiecznych. 
Aby udostępnić cykl na na forum lub na blogu należy go świadomie ręcznie skopiować obraz i wkleić go na forum lub blog.


Ustawienia konta

Można zmieniać swoje dane i login. Loginu nie można zmieniać.


Personalizacja wyglądu

System może zmienić swój wygląd, aby tego dokonać kliknij w Ustawieniach konta przycisk Personalizuj. Masz do wyboru szereg schematów kolorów, np.:


Licencjonowanie

System CTLIfePoradnia jest darmowy. Opłata jest pobierana wyłącznie za usługi dodatkowe np. automatycznej interpretacji cyklów. Cennik usług jest dostępny pod przyciskiem Cennik.

Licencję można zakupić:

dla siebie "na już" - w tym celu należy podać ponownie swoje hasło

lub kod licencyjny - jako podarunek dla kogoś innego lub do wykorzystania przez siebie w przyszłości.

Zakup licencji dokonuje się poprzez system szybkich przelewów przelewy24.pl

Kod licencyjny zostaje wysłany mailowo oraz pojawia się na ekranie po potwierdzeniu transakcji. Kod można użyć tylko 1 raz i można go przekazać dowolnej osobie.

Zakupiona licencja pojawia się na koncie i jest od razu aktywna. Kod należy wprowadzić i aktywować:


Polecanie strony

Możesz szybko polecić Poradnię znajomym poprzez wysłanie maila polecającego do znajomych. Wystarczy kliknąć "Poleć stronę" i wpisać adres mailowy znajomego.


Kontakt z poradnią

Aby skontaktować się z poradnią wystarczy wypełnić formularz. Właściciel poradni i doradcy mają podgląd do cyklów swoich podopiecznych więc nie trzeba im ich wysyłać. Wystarczy opisać problem.


Wylogowanie

Wylogowanie z serwisu zamyka dostęp do Twojego konta. Jeśli korzystasz z publicznie dostępnego komputera nie zapomnij wyczyścić historii przeglądanych stron, aby nikt nie mógł podejrzeć tego co wpisałeś(aś).